0_Магазин.ПорталЗанимливости

Дел од скалите на Ајфеловата кула продаден за над 274.000 евра

Скалилата, високи скоро три метра, било дел од оригиналните скали на познатата „железна дама“ од 1889 година. Тој дел ги поврзувал вториот и третиот кат. Поради инсталирање на лифт меѓу катовите во 1983 година, било потребно да се демонтираат скалите, дел по дел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close