Општински вестиСкопје

Дел од Радишани утре без вода

Прекин во водоснабдување утре од 9 до 13 часот ќе имаат дел од корисниците  од село Радишани, Општина Бутел.

Скопје, 2 јуни 2021 (МИА) – Прекин во водоснабдување утре од 9 до 13 часот ќе имаат дел од корисниците од село Радишани, Општина Бутел.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради чистење и дезинфекција на левата комора на резервоарот во село Радишани (висока зона).фф/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close