Општински вести

Дел од Радишани без вода

Прекин на водоснабдувањето денеска  од 09:15 ќе имаат корисниците од улица „Бел Камен“ бр. 180, во населбата Радишани.

Скопје, 20 април 2021 (МИА) – Прекин на водоснабдувањето денеска  од 09:15 ќе имаат корисниците од улица „Бел Камен“ бр. 180, во населбата Радишани.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради уличен дефект ф-80мм на улицата „Бел Камен„ 180. ки/са/

Таг
Back to top button
Close
Close