Општински вестиСкопје

Дел од Припор без вода

Без вода денеска ќе биде улица „Христо Татарчев“ крак 14 во населба Припор, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ - Скопје,

Скопје, 28 јули 2021 (МИА) – Без вода денеска ќе биде улица „Христо Татарчев“ крак 14 во населба Припор, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје,

Како што информираат од претпријатието, прекинот на водоснабдувањето е поради дефект на ППХ на улица „Христо Татарчев“ крак 14 и без вода до санирање на дефектот ќе останат корисниците на 20 куќи истиот крак. ар/са/

Таг
Back to top button
Close
Close