Општински вестиСкопје

Дел од Ѓорче Петров денеска без вода

Прекин во водоснабдувањето денеска од 10:30 часот ќе имаат корисниците од Ѓорче Петров 2 (Дексион).

Скопје, 27 јули 2021 (МИА) – Прекин во водоснабдувањето денеска од 10:30 часот ќе имаат корисниците од Ѓорче Петров 2 (Дексион).

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради дефект на огрлица ф-80мм на улицата „Гостиварска“ 8.

Корисниците ќе бидат без вода се додека не заврши санацијата на дефектот. мд/са/

Таг
Back to top button
Close
Close