Општински вестиСкопје

Дел од Општина Гази Баба утре без струја

Без струја утре од 12:00 до 15:00 часот ќе бидат дел од корисниците на улицата „Јужноморавски Бригади“ и корисниците од куќите, само парните броеви од број 12 до 30 во Општина Гази Баба.

Скопје, 13 септември 2020 (МИА) – Без струја утре од 12:00 до 15:00 часот ќе бидат дел од корисниците на улицата „Јужноморавски Бригади“ и корисниците од куќите, само парните броеви од број 12 до 30 во Општина Гази Баба.

Во периодот од 9:00 до 11:30 часот утре без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Трифун Хаџи Јанев“, дел од улицата „Јани Лукровски“, пензионерскиот дом, бензинската пумпа на „Макпетрол“, Катастар и улицата „Трифун Хаџи Јанев“, корисниците од зградите од број 1 до 6 во Општина Гази Баба.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во електросистемот во Град Скопје. мд/дма/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close