0_Македонија.ПорталСкопје

Дел од Општина Центар утре ќе остане без вода

Прекин во водоснабдувањето, утре од 9 часот, ќе има на улиците „Никола Карев“, „Мирче Ацев“ и дел од „3-та Македонска Бригада“ во Општина Центар.

Скопје, 3 септември 2020 (МИА) – Прекин во водоснабдувањето, утре од 9 часот, ќе има на улиците „Никола Карев“, „Мирче Ацев“ и дел од „3-та Македонска Бригада“ во Општина Центар.

Од РЦУК на Град Скопје соопштуваат дека прекинот е поради дефект на шибер вентил   Ф-80. Корисниците ќе бидат без вода сè до завршување на интервенцијата. ки/дма/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close