Општински вестиСкопје

Дел од Општина Аеродром денеска без вода

Корисниците лоцирани на улицата „Петар Ацев“ во општина Аеродром денеска од 13:20 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. 

Скопје, 31 јули 2020 (МИА) – Корисниците лоцирани на улицата „Петар Ацев“ во општина Аеродром денеска од 13:20 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради дефект во шахта на улицата „Петар Ацев“ бр.12 во населбата Аеродром.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот. мд/лв/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close