Општински вестиСкопје

Дел од населбата Усје денеска без вода

Без вода денеска од 9:40 часот се корисниците од улицата „Борис Трајковски“ 4/83 во населбата Усје.

Скопје, 29 јули 2021 (МИА) – Без вода денеска од 9:40 часот се корисниците од улицата „Борис Трајковски“ 4/83 во населбата Усје.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е уличен дефект ф-110мм на улицата „Борис Трајковск“и 4/83.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.фф/дма/

 

Таг
Back to top button
Close
Close