Општински вестиСкопје

Дел од населбата Тафталиџе утре без вода

Прекин во водоснабдување утре од 8 до 10 часот ќе имаат корисниците од улицата „Женевска“ во Општина Карпош.

Скопје, 22 април 2021 (МИА) – Прекин во водоснабдување утре од 8 до 10 часот ќе имаат корисниците од улицата „Женевска“ во Општина Карпош.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради штопирање на шибер и хидрант од Ф-80 мм на улицата „Женевска“ бр.31 во населбата Тафталиџе.фф/скс/

Таг
Back to top button
Close
Close