Дописници МКДОпштински вести

Дел од населбата Кисела Вода без вода

Без вода денеска од 11:25 часот се корисниците од улиците „Димо Хаџи Димов“ од бр.71 до 131 и „Локов“ во населбата Кисела Вода.

Скопје, 21 март 2021 (МИА) – Без вода денеска се корисниците од улиците „Димо Хаџи Димов“ од бр.71 до 131 и „Локов“ во населбата Кисела Вода.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради уличен дефект од Ф-100 мм на улицата „Димо Хаџи Димов“ бр.105 во населбата Кисела Вода

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот. фф/рп/

Таг
Back to top button
Close
Close