Општински вестиСкопје

Дел од Маџари без вода

Без вода денеска ќе бидат улиците „Карл Либнехт“, „Темко Попов“, „Анри Барбис“ и „Модест Мусогорски“, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ - Скопје.

Скопје, 27 мај 2021 (МИА) – Без вода денеска ќе бидат улиците „Карл Либнехт“, „Темко Попов“, „Анри Барбис“ и „Модест Мусогорски“, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Прекинот на водоснабдувањето е поради изведување водоводен приклучок Ф 100 на улица „Благоја Стевковски“ и ќе трае до завршување со активностите. ар/са/

Таг
Back to top button
Close
Close