Општински вестиСервисни информации

Дел од Кејот 13-ти Ноември утре без вода

Поради дефект на затворач ф-80мм на Кеј 13-ти Ноември (во близина на мостот Око), утре со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од Кејот.

Скопје, 15 април 2021 (МИА) – Поради дефект на затворач ф-80мм на Кеј 13-ти Ноември (во близина на мостот Око), утре со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од Кејот.

– Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите, соопштија од ЈП Водовод и Канализација – Скопје. оџ/ац/ 

Таг
Back to top button
Close
Close