Општински вестиСкопје

Дел од Карпош утре без вода

Од 9 часот до завршување со приклучокот без вода ќе останат корисниците од ул.Орце Николов (дел), потегот од ул.Никола Тесла до Машински факултет и ул.Новопроектирана. (општина Карпош), соопшти Центарот за управување со кризи (РЦУК).

Скопје, 18 февруари 2020 (МИА) – Дел од жителите на Карпош утре ќе останат без водоснабдување поради изведување водоводен приклучок од Ф-80 мм на ул.Орце Николов бр.182.

Од 9 часот до завршување со приклучокот без вода ќе останат корисниците од ул.Орце Николов (дел), потегот од ул.Никола Тесла до Машински факултет и ул.Новопроектирана. (општина Карпош), соопшти Центарот за управување со кризи (РЦУК). нд/скс/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close