Општински вестиСкопје

Дел од центарот на Скопје без вода

Поради дефект на затворачи од Ф-300 мм на бул .„Св.Кирил и Методиј“ (до мисијата на ЕУ) во  центарот на Скопје, прекинато водоснабдување денеска имаат корисниците на улиците „Мајка Тереза“, „Шарски одреди“, „Св.Кирил и Методиј“, „Даме Груев“, „Димитрија Чуповски“ и „Св.Климент Охридски“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close