0_Македонија.ПорталМКДОпштински вести

Дел од булевар „Јане Сандански“ денеска без вода

Без вода денеска ќе бидат корисниците од булевар „Јане Сандански“ од зграда бр.32 до бр.64, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ - Скопје.

Скопје, 4 февруари 2021 (МИА) – Без вода денеска ќе бидат корисниците од булевар „Јане Сандански“ од зграда бр.32 до бр.64, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Како што информираат од претпријатието, прекинот на водоснабдувањето е поради дефект на шибер ф 80 мм на Бул.Јане Сандански 60 и ќе трае до санирање на дефектот. ар/скс/

Таг
Back to top button
Close
Close