Општински вестиСкопје

Дел од Бит пазар денеска без вода

Без вода денеска од 12:40 часот се корисниците од улицата „Петре Георгиев“ и неколку објекти во близина на поликлиниката „Бит пазар“.

Скопје, 16 јуни 2021 (МИА) – Без вода денеска од 12:40 часот се корисниците од улицата „Петре Георгиев“ и неколку објекти во близина на поликлиниката „Бит пазар“.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект на затворач ф-80мм на бул. „Крсте Мисирков“ бб (позади поликлиниката Бит Пазар)

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.фф/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close