Општински вестиСкопје

Дел од Автокоманда в среда без вода и со намален притисок

В среда прекин во водоснабдувањето ќе имаат дел од корисниците лоцирани на улицата „Беласица“, Општина Гази Баба и „Пуцко Петрол“. Со намален притисок од 9 часот ќе бидат дел од корисниците од населбатата Автокоманда.

Скопје, 7 септември 2020 (МИА) – В среда прекин во водоснабдувањето ќе имаат дел од корисниците лоцирани на улицата „Беласица“, Општина Гази Баба и „Пуцко Петрол“. Со намален притисок од 9 часот ќе бидат дел од корисниците од населбатата Автокоманда.

Како што информира ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради санирање уличен дефект на водоводна мрежа на улицата „Петар Горгиев“ без број во населбата Автокоманда. мд/ац/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close