ОпштествоСкопје

Дел од Автокоманда утре без вода

Поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник од 80 и 100 милиметри на булевар „Александар Македонски“ бб пред Естекада во населба Автокоманда, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од бензинските пумпи на Макпетрол и Лукоил, стрелиштето Камник и околните куќи и дел од улицата „Јани Лукровски“.

Скопје, 11 септември 2020 (МИА) – Поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник од 80 и 100 милиметри на булевар „Александар Македонски“ бб пред Естекада во населба Автокоманда, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од бензинските пумпи на Макпетрол и Лукоил, стрелиштето Камник и околните куќи и дел од улицата „Јани Лукровски“.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 22:00 часот до санирање на дефектот. вј/дма/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close