0_Maqedoni.PortalPartitë politikePolitikëZgjedhje parlamentare 2020

Deklaratë e kryetarit të Konceptit maqedonas, Petar Bogojevski pas votimit në zgjedhjet parlamentare (embargo deri orën 21)

Kryetari i platformës Koncepti maqedonas, Petar Bogojevski të drejtën e votës e realizoi në mëngjes në orën 10:00 në shkollën "Hristijan Todorovski Karposh" në Shkup.

Shkup, 15 korrik 2020 (MIA) – Kryetari i platformës Koncepti maqedonas, Petar Bogojevski të drejtën e votës e realizoi në mëngjes në orën 10:00 në shkollën “Hristijan Todorovski Karposh” në Shkup.

Sipas Bogojevskit, secili duhet të dalë dhe të votojë ashtu siç mendon se është në rregull, por shtoi, nga dita e nesërme e mëtej të mos ankohemi nëse nuk jemi të gatshëm t’i përmirësojmë punët në të mirë.

Ai shtoi se vendimi është te ne të gjithë dhe siç shtoi, shpreson se sot do të dalë tërë Maqedonia në votim dhe do ta marrim vendimin e duhur. bsh/

Fotografitë nga ngjarja MIA do të shpërndajë pas orës 21.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close