0_Maqedoni.PortalLink i drejtpërdrejtëPolitikë

Deklarata të ministres Shekerinska dhe ambasadores Bërnz me rastin e fluturimit të aeroplanëve për mirëseradhje të Maqedonisë së Veriut në NATO (drejtpërdrejtë)

Ambasadorja amerikane, Kejt Mari Bërnz dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska do të japin deklarata me rastin e fluturimit të aeroplanëve ushtarakë amerikanë mbi Shkup - "Mirë se erdhët në NATO", për ta përshëndetur anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Aleancë

Shkup, 29 maj 2020 (MIA) – Ambasadorja amerikane, Kejt Mari Bërnz dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska do të japin deklarata me rastin e fluturimit të aeroplanëve ushtarakë amerikanë mbi Shkup – “Mirë se erdhët në NATO”, për ta përshëndetur anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Aleancë

Изјави на амбасадорката Брнз и на министерката Шекеринска по повод прелетот на авиони за добредојде во НАТО на Северна Македонија

Posted by MИА.mk on Петок, 29 мај 2020

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close