0_Web_Насловна-слајдерMakedonija.SlajderSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Декларација на лидерите од Западен Балкан: Итен почеток на преговори со Скопје и Тирана

„Ние силно се залагаме за итно отворање на преговорите за членство со Албанија и Северна Македонија, без понатамошно одложување“, се истакнува во усвоената Декларација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close