0_Web_АктуелноОпштински вестиСкопје

Дефект на електроенергетска мрежа во Гази Баба причина за прекинот на парното греење

Дефект на електроенергетската мрежа во реон на Гази Баба, на која е приклучена топлана Исток беше причината за прекин на испорака на топлинска енергија во Ново Лисиче, Аеродром, Кисела Вода и Центар, соопштија вечерва од БЕГ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close