0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Децата и коронавирусот: Што покажуваат последните истражувања?

Што да се прави со училишните активности во контекст на пандемијата на коронавирусот: да продолжат да ги реализираат на Интернет или да ги враќаат учениците во училниците? Ова прашање сега е предмет на најжестока дебата во многу земји. Застапниците на отворањето на училиштата тврдат дека децата се исклучително ретко изложени на ризик од инфекција со коронавирус и затоа не играат значајна улога во нејзиното ширење. Всушност, тоа не е случај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close