Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономијаОпштински вести

Дебрца – нова понуда во алтернативниот туризам

Општина Дебрца, со своето природно и културно наследство, кое е и светско природно и културно наследство заштитено од УНЕСКО, како и Дебрца со своите планински масиви, како Славеј Планина, Караорман, Стогово, Мазатар и Илинска Планина е природно предодредена за развој на зимскиот и планинскиот туризам, смета градоначалникот, Зоран Ногачески.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close