Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Дебата за ребалансот на Буџетот: За владејачкото мнозинство тој е за здрава економија, додека за опозицијата ќе ја зголеми сиромаштијата

На попладневното продолжение на 47. собраниска седница на која се дискутираше по дополнетиот ребаланс на Буџетот за 2021 година, пратениците од владејачкото мнозинство оценија дека  тој ќе придонесе за здрава економија и здраво општество, додека според претставниците на опозицијата ребаланост само ќе ја зголемува сиромаштијата и ќе создава сиромашни граѓани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close