0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Дебата на тема „Предизвиците за родовата еднаквост во процесот на носење одлуки“

Амбасадорот Дејвид Гир, шеф на Делегацијата на Европската Унија ќе ја отвори денешната онлајн дебатата „Предизвиците за родовата еднаквост во процесот на носење одлуки“,  чија цел е да се зајакне вклученоста на жените во политичкото одлучување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close