0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоПолитика

Дебата на НКЕУ-МК: Правно да се регулира работењето во услови на пандемија, некои од ковид-мерките резултираа со нови родови нееднаквости

Во правниот систем во земјава е неопходно детално да се уредат концептите што најмногу се практикуваат во текот на пандемијата, а тоа е работа од дома и работа на далечина. Мерките што се донесоа во време на ковид-кризата резултираа со нови родови нееднаквости. Долготрајноста на пандемијата и неможноста да се предвидат идните текови на нови кризи од слична природа, ја наметнуваат потребата од системско регулирање на работењето во услови на пандемија, вклучително работата од дома и вонредниот напор во услови на пандемија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close