0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Дебата „Европските вредности – (не)возможна мисија“

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денеска ќе учествува на јавната дебата на тема „Европските вредности – (не)возможна мисија: Еднаквоста, недискриминацијата и мултикултурализмот низ призмата на политиките и практиките на национално ниво“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close