0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Дебата: Цената за спас на планетата треба сите подеднакво да ја понесеме, без разлика дали сме мали или големи

Битката со климата е сега и тука. Повеќе немаме време за подготовка и затоа мора да делуваме сега и решително. Токму затоа дадовме поддршка за усвојување на националните документи кои даваат патоказ за тоа како ќе делуваме во периодот кој следи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close