Дописници МКДОпштински вести

Дебарската полиција спречи охриѓанец во шверц на 700 килограми прехранбени артикли

Синоќа во 21 часот на регионалниот пат Струга-Дебар, полициски службеници извршиле контрола на патничко возило „сеат алхамбра“ со бугарски национални ознаки, управувано од Н.С.(46) од Охрид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close