Дописници МКДОпштински вести

Дебар и Пешкопеја подготвени за проширување на соработката

Општина Дебар и соседната албанската општина Пешкопеја се подготвени за проширување на соработката во повеќе области, како и во релизација на проекти користејќи средства од ИПА фондовите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close