0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Де Соуза: Потребен е дијалог меѓу Софија и Скопје без кревање врева

Португалија ги поздравува и се восхитува на напорите за дијалог меѓу Бугарија и РС Македонија. Ги поддржуваме конкретните чекори за поддршка на дијалогот, а кревањето врева не помага, туку одмага, изјави днеска португалскиот претседател Марсело де Соуза, чија земја е актуелен претседавач со ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close