0_Спорт.ПорталФудбал

Де Јонг ќе го пропушти натпреварот со Севиља поради повреда

Играчот од средниот ред на Барселона, Франк де Јонг, нема да може да учествува во натпреварот од 30-то коло од шампионатот на Шпанија против Севиља, објавено е на официјалната веб-страница на каталонскиот клуб.

Барселона, 18 јуни 2020 (МИА) – Играчот од средниот ред на Барселона, Френки де Јонг, нема да може да учествува во натпреварот од 30-то коло од шампионатот на Шпанија против Севиља, објавено е на официјалната веб-страница на каталонскиот клуб.

Дваесет и тригодишниот Холанѓанец ќе го пропушти натпреварот поради повреда.

Оваа сезона Де Јонг има одиграно 38 натпревари во сите натпреварувања, во кои постигна два гола и направи две асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close