Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

„Дејли експрес“ : Албанските гангстери ги „преплавија“ англиските затворски ќелии

Албанците сега се најголемата група странци во англските затвори, како последица на тоа што албанските криминалци ја презедоа контролата врз трговијата со дрога, стои во написот под наслов „Албанските гангстери ги „преплавија“ британските затворски ќелии“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close