Дописници СветЕвропаСвет.Слајдер

Де Кро: Белгија се соочува со невидени поплави

Белгискиот премиер Александер Де Кро им се обрати на граѓаните кои втор ден се борат со масовни поплави на југоистокот на земјата и повика на солидарност, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close