0_Спорт.ПорталФудбал

Де Бруин има скршеница на носот по судирот со Рудигер во финалето на ЛШ

Играчот за врска на Манчестер сити, Кевин де Бруин, зборуваше за природата на неговата повреда во финалето од Лигата на шампионите против Челзи (0:1).

Манчестер, 30 мај 2021 (МИА) – Играчот за врска на Манчестер сити, Кевин де Бруин, зборуваше за природата на неговата повреда во финалето од Лигата на шампионите против Челзи (0:1).

– Само што се вратив од болница. Мојата дијагноза е фрактура на коската на носот и фрактура на левата орбитала. Сега се чувствувам добро. Се разбира, сепак разочаран од она што се случи вчера. Ќе се вратиме, објави на Твитер белгискиот фудбалер.

Во 56. минута синоќа во финалето од ЛШ, 29-годишниот Де Бруин се судри со дефанзивецот на лондонците, Антонио Рудигер во средниот ред. Тој лежеше долго на тревникот, а потоа беше заменет поради повреда. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close