0_Спорт.ПорталФудбал

Де Брујн ќе пропушти еден месец поради повреда

Играчот за врска на Манчестер сити, Кевин Де Брујн ќе биде надвор од терените еден месец поради повреда заработена на одложениот натпревар во Премиер лигата против Астон Вила (2-0), пренесува „The Sun“.

Манчестер, 22 јануари 2021 (МИА) – Играчот за врска на Манчестер сити, Кевин Де Брујн ќе биде надвор од терените еден месец поради повреда заработена на одложениот натпревар во Премиер лигата против Астон Вила (2-0), пренесува „The Sun“.

Според британскиот медиум, 29-годишниот Белгиец се здобил со повреда на тетивата, поради што ќе пропушти 4 недели.

Во сезоната 2020/21, Де Брујн одигра 23 натпревари за Манчестер сити, постигна три гола и 15 асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close