0_Спорт.ПорталФудбал

Давид Вилја купи фудбалски клуб од САД

Фудбалскиот клуб Квинсборо од Њујорк, доби нови сопственици, а еден од газдите е Давид Вилја, шпанскиот напаѓач кој настапува во јапонскиот тим Висел од Кобе

Back to top button
Close
Close