Svet.SlajderСветСвет.Портал

Дашак: Истрагата на експертите на СЗО се одвива „многу добро“

Тој пред новинарите изјави дека мисијата е „одлична и дека напредува многу добро“, додека водачот на тимот Питер Бен Ембарек го одобри кажаното, запрашан дали им е даден доволен пристап во Вухан, пренесе „Гардијан“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close