0_Магазин.ПорталСцена

Дарт Вејдер – „најлош“ негативец во филмската историја

Порталот „Бизнис инсајдер“ состави список на „најдобри“, односно најзлобни или најсмртоносни филмски негативци. На прво место е Дарт Вејдер од „Војна на Ѕвездите“.

Back to top button
Close
Close