Svet.SlajderЕвропа

Данските медицински сестри најавија штрајк

Дански медицински сестри и радиолози ќе стапат во штрајк в сабота, откако членовите на Синдикатот гласаа против постигнатиот договор за плата, соопшти Синдикатот на медицински сестри

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close