0_Магазин.ПорталСцена

Данскиот хорор „Одгледувач“ ги освојува Европа и светот (видео)

Според продуцентите, филмот е веќе продаден во скандинавските и балтичките земји, Германија, Велика Британија, Италија, Португалија, Русија, Јапонија, Тајван, Индија и цела Југоисточна Азија.

Копенхаген, 24 август 2020 (МИА) – И покрај корона-кризата и неизвесностите околу светската кинематографија, данскиот хорор „Breeder“ (Одгледувач) се продава во сѐ повеќе земји во светот.

Според продуцентите, филмот е веќе продаден во скандинавските и балтичките земји, Германија, Велика Британија, Италија, Португалија, Русија, Јапонија, Тајван, Индија и цела Југоисточна Азија.

Првото прикажување на филмот е закажано за 31 октомври.  си/сд/

Таг
Back to top button
Close
Close