Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Данската премиерка вовела строги мерки против Ковид-19 иако здравствените власти не го барале тоа

Одлуката на Данска да ги затвори своите граници, како и училиштата и градинките во март 2020 година за да се справи со пандемијата на коронавирусите било на иницијатива на Кабинетот на премиерката, а не како резултат на препораките од здравствените власти.Тоа се наведува во извештај објавен синоќа, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close