Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Данска: По три часа бегство, вратен во затвор убиецот кој уби шведска новинарка

Осуден убиец од Данска, кој уби шведска новинарка за време на интервју во неговата подморница, и го фрли нејзиното распарчено тело, избега од затвор. Поранешниот бизнисмен Питер Мадсен (49) успеа да избега од затворот Херстедвестер, каде издржуваше доживотна казна затвор за убиството на Ким Вал во 2017 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close