0_Web_Актуелно0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакометСпорт

Данска остана светски првак во ракомет

Данска ја одбрани титулата светски првак во машкиот ракомет, откако вечерва ја совлада Шведска со 26:24 (13:13) во „скандинавското финале“ на Мундијалот во Египет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close