Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Данска најави ублажување на рестриктивните мерки

Данската Влада денеска најави дека ќе ублажи некои економски ограничувања и ќе дозволи отворање на училиштата од 1 март во некои делови на земјата.

Back to top button
Close
Close