Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Данска го забрани одгледувањето визони до крајот на 2021 година

"Данските одгледувачи на визони ја жртвуваа својата работа за општото добро. Ние им должиме голема благодарност", напиша на Твитер министерот за храна, земјоделство и риболов, Расмус Прен, вчера веднаш по усвојувањето на одлуката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close