0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Данска ги затвора границите за патниците од сите земји

Данска ќе воведе забрана за влез на патниците од сите земји во светот, со цел да се ограничи ширењето на коронавирусот, освен во оправдани случаи и со негативен тест не постар од 24 часа, изјави министерот за надворешни работи Јепе Кофод.

Back to top button
Close
Close