Svet.SlajderЕвропа

Данска ги заострува условите за добивање државјанство

Данска, која има една од најрестриктивните имиграциски политики во Европа, денеска соопшти дека ги заострува условите за натурализација, а особено ги исклучува осудените за злосторства.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close